Gabinet Psychoterapii Obszar Pomocy

Psychoterapia

"Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu."
Marce Proust

  • Home
  • Oferta & cennik
  • Psychoterapia

Psychoterapia

Psychoterapia jest specjalistyczną metodą leczenia problemów emocjonalnych, zaburzeń osobowości czy też zaburzeń jedzenia. Jest również formą wsparcia dla osób przeżywających chroniczny stres, będących w żałobie, borykających się z różnego rodzaju stratami bądź mających trudności w kontaktach z innymi osobami. Jej celem jest między innymi zmniejszenie objawów z którymi zgłasza się pacjent, nakierunkowania jego rozwoju osobowości na właściwe tory, jak również pomoc w odzyskaniu oraz utrzymaniu przez niego dobrego zdrowia psychicznego.

Objawy i zachowania z którymi zgłasza się pacjent odzwierciedlają jego nieświadome procesy psychiczne. W trakcie terapii staram się odkryć to, co w każdym pacjencie jest wyjątkowe oraz niepowtarzalne, przywiązując dużą uwagę do wewnętrznego świata pacjenta: jego pragnień, fantazji, marzeń sennych, obaw, nadziei, spostrzeżeń na temat siebie samego oraz innych osób. Dzięki temu podchodzę do  problemu indywidualnie, a następnie skutecznie go nieweluję.

Psychoterapia indywidualna polega na regularnych cotygodniowych spotkaniach z psychoterapeutą. Pojedyncza sesja trwa 50 minut, natomiast długość całej terapii zależy od wielu różnych czynników. Oczywiście kluczową rolę odgrywa tu centralny problem z jakim zgłasza się pacjent oraz jego oczekiwania i potrzeby.

Więcej informacji na temat metod pracy, jak również efektów, jakie ona zapewnia, uzyskacie Państwo odwiedzając gabinet we Mainz, dzwoniąc pod numer telefonu 015168735476 lub korzystając z formularza kontaktowego w zakładce "Kontakt". Zapraszam.

Ceny usług

Sesja psychoterapii indywidualnej/konsultacja psychologiczna: 70 € - 50 minut.
Sesja psychoterapii par/konsultacja pary: 100 € - 90 minut.
Konsultacja dziecka/nastolatka (z rodzicem): 50 € - 30 - 50minut.

Chcesz dowiedzieć się jaka jest cena spotkania i umówić na wizytę?

Skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie "Kontakt" lub zadzwoń pod numer telefonu:
017647801249 w godzinach 8:00 do 18:00.